piątek, 5 października 2018

Recenzja filmu Nigdy w dziedzinie ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak wiele, tak nielicznym - Dywizjon 303

              W czwartek 27 września 2018 r.  uczniowie "Ekonoma" z pięciu klas wraz z nauczycielami p. Beatą Wallicht, p. Aleksandrą Sałaj, p.Małgorzatą Knopińską-Dudek, p.Aleksandrą Sałaj                 i p. Elżbietą Łaszkiewicz udali się do kina na seans pt. "Dywizion 303. Historia prawdziwa".
       Film ten opowiada o grupie Polaków, którzy podczas II wojny światowej pomagali bronić Anglię, służąc w siłach lotniczych Wielkiej Brytanii "RAF". Przedstawiony jest tutaj los Polaków, którzy z początku traktowani są jako piloci na zastępstwo dopóki armia brytyjska nie wyszkoli swoich pilotów. Bowiem władze brytyjskie uważają, że Polacy, którzy przegrali dwie wojny z Niemcami nie mogą zapewnić zwycięstwa.

Winston Churchill już po pierwszej fazie bitwy stwierdza: "Never in the field of human conflict was so much owed by so many to so few" (nigdy w dziedzinie ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym)

             Zwycięstwo w bitwie o Wielką Brytanię nie tylko uratowało całe Imperium przed zagładą, ale tez pokazało, że hitlerowcy nie są niezwyciężeni.

           W filmie ukazane są archiwalne zdjęcia. Dobrze dobrana jest odsada aktorska z Maciejem Zakościelnym i Piotrem Adamczykiem w rolach głównych. Film opiera się na książce Arkadego Fiedlera „Dywizjon 303”.


Warto obejrzeć!

Przygotowali Kasia i Mateusz z II f

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz