wtorek, 25 września 2018

Recenzje

Książka na jesienne wieczory

 SHADOWHUNTERS - NOCNI ŁOWCY


Shadowhunters to seria książek autorstwa Cassandry Clare, która zyskała popularność nie tylko dzięki książkom, ale również dzięki filmowej adaptacji Harald'a Zwart - twórcy "Karate Kid" czy "Różowej pantery".

  Serial koncentruje się na przygodach nastolatki Clary Fray, która po porwaniu matki odkrywa, iż jest Nocną Łowczynią. Od tego momentu jej życie wywraca się do góry nogami. Wraz z przyjaciółmi - Jace'em, Isabelle i Alecem stawiają czoła przerażającym demonom i siłom zła. Pojawia się tu wiele wątków magicznych, nadprzyrodzonych zjawisk, mnóstwo emocji, wywoływanych przez przyjaźń, miłość, pożądanie czy zdradę. 

Z każdym kolejnym odcinkiem aktorzy poznają siebie, swe słabości i mocne strony. 
Netflix dotychczas wyemitował 3 sezony przygód Clary, które zmieniły tamtejszy, fantastyczny świat, rządzony przez Radę Clave, Podziemnych i nieświadomych Przyziemnych.
Jest to doskonały wstęp do kontynuacji serii, gdzie akcja jest zdecydowanie bardziej zawikłana i emocjonująca.
Mowa tu o "Mrocznych intrygach", gdzie ukazały się 3 księgi - "Pani noc", "Władca cieni" oraz "Królowa Powietrza i Ciemności".
Emma Carstairs za wszelką cenę chce się dowiedzieć kto zabił jej rodziców i pomścić ich śmierć. Wraz z jej parabatai (nierozłączny towarzysz walki, złączony duszą, powiązany przysięgą, że będzie chronił swego towarzysza aż do śmierci, mogący wyczuć jego emocje; w takiej więzi zabroniona jest miłość eros, a dozwolona jedynie agape  czy philia) Julianem Blackthorn'em odkrywa demoniczny spisek, w który uwikłani są osoby bliskie jej sercu. Musi nauczyć się ufać rozumowi i silnej więzi łączącej ją z rodziną Blackthorn'ów. Jak można się domyśleć, nie wszystko w życiu jest proste i jej przyjaźń z parabatai, niebezpiecznie zmienia się w głębokie uczucie, z którym musi sobie radzić wśród innych nadprzyrodzonych problemów świata Nocnych Łowców. 
Na dodatek brat Juliana, porwany 5 lat temu przez Faerie - Mark, zostaje uwolniony, podobno w geście dobrej woli, jednakże kryje się w tym pewien spisek. W krainie Faerie czas upływa zdecydowanie inaczej, więc Mark nie do końca jest tym samym człowiekiem, co 5 lat temu. Faerie, jak się okazuje, również poszukują mordercy, który zbiera krwawe żniwo zarówno wśród jej mieszkańców jak i Nocnych Łowców, z tego powodu proszą Łowców o pomoc. Tutaj pojawiają się rodzinne rozterki, gorące uczucia, mrożące krew w żyłach sceny walki i pobudzające wyobraźnie zagadki.
Nie każdy jest tym, za kogo się podaje, nikomu nie można ufać.
Seria ta, nie ukrywam, na początku nie zrobiła na mnie wrażenia. Po kilku jednak stronach wciągnęła mnie w wir przygód młodych bohaterów, tak że przeczytałam ją jednym tchem.
Fantastyka jest na wysokim poziomie, wciąż napięta sytuacja nie daje chwili wytchnienia, wciąż zaskakujące wątki i dużo ciekawych zwrotów akcji tworzą niesamowitą aurę tajemniczości, no i oczywiście ciekawy temat do rozprawki ;)
Gorąco polecam dzieło autorstwa Cassandry Clare, gdyż jej talent nie pozostawia nic do życzenia!

Justyna W.

 Warto przeczytać!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz